SAARISELKÄ MTB 2020

M ELITE N ELITE M DUO N DUO MIX DUO M18 M30 HARRAS M40 HARRAS M50 HARRAS M60 HARRAS M15 M12 M SEIKKAIL N SEIKKAIL N HARRAS

M ELITE

Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.14Tuppurainen VilleJYPS / Rocky Mountain bicycles2:13:20
2.21Heikkilä NikoTeam Giant Suomi / OPP2:15:04+1:44
3.15Härginen Dani2c/Finsad2:16:10+2:50
4.10Järvinen MikkoCC Ilves2:16:11+2:51
5.22Kauppinen KalleAugment Sports2:17:54+4:34
6.6Savukoski Juha-MattiOtc2:19:03+5:43
7.3Oikarinen JukkaOTC2:19:05+5:45
8.17Vähämetsä JuhaKiimingin Riento2:20:05+6:45
9.7Tuunanen KimmoLapuan Virkiä2:24:53+11:33
10.2Nykänen HenrikKouvolan Pyöräilijät2:30:46+17:26
11.11Lepola MikkoCC Ilves2:32:14+18:54
12.12Anttila HannuTrail Riders Vaasa2:33:13+19:53
13.8Saarela Samuli2:36:23+23:03
14.20Kainulainen JanneKuoPys2:37:50+24:30
15.1Härkönen JukkaKouvolan Pyöräilijät2:44:34+31:14
16.19Blomkvist Lars HaraldPorsanger cycle klubb2:54:02+40:42
17.5Jokinen SanteriLahden pyöräilijät2:54:50+41:30
18.16Laine AkiLappeenrannan Pyöräilijät2:59:57+46:37

M ELITE N ELITE M DUO N DUO MIX DUO M18 M30 HARRAS M40 HARRAS M50 HARRAS M60 HARRAS M15 M12 M SEIKKAIL N SEIKKAIL N HARRAS

N ELITE

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.24Alusniemi SiniJyväskylän Pyöräilyseura/Augme2:25:33
2.23Kanerva NooraKorson Kaiku / Team Trek Women2:50:55+25:22
3.27Salmela KajsaKorson Kaiku / Team Trek Women2:52:38+27:05
4.236Hedman ElliOPP3:16:40+51:07

M ELITE N ELITE M DUO N DUO MIX DUO M18 M30 HARRAS M40 HARRAS M50 HARRAS M60 HARRAS M15 M12 M SEIKKAIL N SEIKKAIL N HARRAS

M DUO

Lähti: 22, Keskeytti: 0, Hylätty: 2

1.61Kiskola AtteTeam Mansesteri A&A2:42:47
1.60Rantanen AnttiTeam Mansesteri A&A2:42:47
2.9Vanha-Jaakkola KimmoCC Ilves2:44:39+1:52
2.133Kallio MarkoCC ILVES2:44:39+1:52
3.43Kauppinen PetriWeak Performance2:58:55+16:08
3.42Tarpio JariWeak Performance2:58:55+16:08
4.45Rinkinen PetriHK Günthers3:23:49+41:02
4.44Törnqvist BoHK Günthers3:23:49+41:02
5.57Borsoi MarcoMTB Imbria Team3:32:26+49:39
5.56Borsoi LucaMTB Imbria Team3:32:26+49:39
6.55Loukomies TuomoZeniitin Veljekset4:02:58+1:20:11
6.54Riikkala VilleZeniitin Veljekset4:02:58+1:20:11
7.53Kuoppala TeroKeuruu MTB4:05:19+1:22:32
7.52Nuoranne HeikkiKeuruu MTB4:05:19+1:22:32
8.47Korpela PekkaG824:10:55+1:28:08
8.46Lyijynen JuhaG824:10:55+1:28:08
9.59Korolainen TuukkaKryptobois4:20:24+1:37:37
9.58Korolainen Karri-PekkaKryptobois4:20:24+1:37:37
10.51Kuuskoski MikkoTeam Urpåt5:19:20+2:36:33
10.50Lintunen MiikaTeam Urpåt5:19:20+2:36:33
48Käyhty JaniKevyesti tuttuja polkujaHyl.
49Munne ArtoKevyesti tuttuja polkujaHyl.

M ELITE N ELITE M DUO N DUO MIX DUO M18 M30 HARRAS M40 HARRAS M50 HARRAS M60 HARRAS M15 M12 M SEIKKAIL N SEIKKAIL N HARRAS

N DUO

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.65Havana Henna-MariTeam Northern Rental2:51:31
1.64Kouva LeenaTeam Northern Rental2:51:31
2.67Heiniö LauraTeam Hikipolkijat4:03:15+1:11:44
2.66Lehtinen AnuTeam Hikipolkijat4:03:15+1:11:44

M ELITE N ELITE M DUO N DUO MIX DUO M18 M30 HARRAS M40 HARRAS M50 HARRAS M60 HARRAS M15 M12 M SEIKKAIL N SEIKKAIL N HARRAS

MIX DUO

Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.36Mikkonen MariaKeisarinkurvin Kuntoilijat2:53:37
1.37Illikainen KimmoKeisarinkurvin Kuntoilijat2:53:37
2.34Rusanen RiikkaPatovahti MTB3:08:22+14:45
2.35Rusanen VillePatovahti MTB3:08:22+14:45
3.41Toiviainen TuomasSaimaa Bikepark3:24:00+30:23
3.40Toiviainen AnniSaimaa Bikepark3:24:00+30:23
4.33Helenius PeterIBD Cycling4:19:20+1:25:43
4.32Affolter UllaIBD Cycling4:19:20+1:25:43
5.39Kotaniemi JuhaSK Nousukunto OK6:28:10+3:34:33
5.38Kotaniemi SariSK Nousukunto OK6:28:10+3:34:33

M ELITE N ELITE M DUO N DUO MIX DUO M18 M30 HARRAS M40 HARRAS M50 HARRAS M60 HARRAS M15 M12 M SEIKKAIL N SEIKKAIL N HARRAS

M18

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.261Skutnabb AntonCCH2:47:44

M ELITE N ELITE M DUO N DUO MIX DUO M18 M30 HARRAS M40 HARRAS M50 HARRAS M60 HARRAS M15 M12 M SEIKKAIL N SEIKKAIL N HARRAS

M30 HARRAS

Lähti: 32, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.90Liikanen JaakkoOTC2:27:56
2.91Huotari Joel2:31:32+3:36
3.75Kämäräinen Juho2:32:34+4:38
4.88Kouva AnttiNorthern Rental2:32:59+5:03
5.94Martikainen SamiInarin Ilves2:38:15+10:19
6.86Haataja JoniOPP2:41:21+13:25
7.97Asikainen JesseTrail Riders Vaasa2:41:49+13:53
8.76Hiekkaranta JuhaSikaosasto2:45:16+17:20
9.72Korkeakivi JussiOTC2:47:49+19:53
10.74Salo EskoKuoPys2:52:29+24:33
11.100Tervo TonyTeam Special Bike2:53:57+26:01
12.87Marjeta MikaPro Victoria/Keminmaa812:55:28+27:32
13.71Hyöty Samirideep2:55:42+27:46
14.99Jokkala Antti2:56:17+28:21
15.118Kaikkonen JereOTC2:56:46+28:50
16.69Kangasluoma VilleRideep2:57:57+30:01
17.73Korhonen JanneIK-323:00:20+32:24
18.79Vuoti SamiSikaosasto3:00:40+32:44
19.223Nuutinen TimoMCC3:03:03+35:07
20.96Tarkiainen Jukka3:07:21+39:25
21.235Kytäjä Oskari3:10:51+42:55
22.93Ijäs JoniPM race3:11:39+43:43
23.81Aaltonen TuukkaLaPy3:12:01+44:05
24.80Hietala SamuliGruppo Torspot / Keminmaa813:13:11+45:15
25.95Rautkoski JoosuaX-tri Lahti3:17:19+49:23
26.92Auer AkiPMrace3:17:24+49:28
27.68Espo Tommi3:18:38+50:42
28.85Vartiainen Antti3:36:25+1:08:29
29.89Saari MattiIkaalinen3:57:32+1:29:36
30.222Lustig Olli-Petteri3:57:37+1:29:41
31.98Kuntsi IlmariJyPaU4:07:30+1:39:34
32.250Häkkinen SanteriBitucomp oy4:22:21+1:54:25

M ELITE N ELITE M DUO N DUO MIX DUO M18 M30 HARRAS M40 HARRAS M50 HARRAS M60 HARRAS M15 M12 M SEIKKAIL N SEIKKAIL N HARRAS

M40 HARRAS

Lähti: 62, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.156Havana JuhaOTC2:19:07
2.103Saukko MarkoCCH2:25:18+6:11
3.128Lappalainen TatuProvictoria2:30:17+11:10
4.170Häkkinen JussiBitucomp oy2:37:23+18:16
5.145Tiirikainen TaneliPorin Tarmo2:39:48+20:41
6.134Ylitalo ArtoLapuan Virkiä2:41:50+22:43
7.106Kangasluoma MattiRIDEEP2:44:08+25:01
8.161Hämäläinen JaniSuopursun Kääntäjät Ylivieska2:44:12+25:05
9.234Amorrich JulianOPP2:47:03+27:56
10.169Broyad AdamArctic Aircon RT2:47:10+28:03
11.136Alatalo Tuomo2:50:06+30:59
12.166Savolainen TomiPyöräily+Triathlon2:50:42+31:35
13.150Niskala PaavoWeasel Krämp2:50:56+31:49
14.138Henriksson AnttiMaxLactate ProTeam2:51:44+32:37
15.122Viik MarkoEuroaccont Mtb/Arme2:53:20+34:13
16.159Hallikainen JanneIBD Cycling2:54:06+34:59
17.162Vartiainen JukkaJärvenpään Pyöräilijät2:54:58+35:51
18.164Kääriäinen Jani FillarihemmoFatbikevuokraus.com2:55:05+35:58
19.114Heino MicaelKorson Kaiku2:56:20+37:13
20.135Karvonen IsmoLapuan virkiä2:56:22+37:15
21.124Grum-Schwensen AndersFarum Cykelklub2:58:59+39:52
22.139Haapakangas TommiOunaksen pyörä-pojat2:59:15+40:08
23.131Kousa JanneLaPy3:01:43+42:36
24.120Bechsgaard Mikael3:02:13+43:06
25.113Rasila SamuliIK-323:03:10+44:03
26.107Schroderus SimoX-tri Lahti3:05:43+46:36
26.152Laakso Jarkko3:05:43+46:36
26.112Liukkonen MikaFattestdummies3:05:43+46:36
26.137Tölli AnttiMaxlactate Proteam3:05:43+46:36
26.151Soininen AleksiLaPy3:05:43+46:36
26.104Vuorikoski SamiX-tri Lahti3:05:43+46:36
32.117Kuronen JariHK Günthers 23:07:59+48:52
33.154Hansen John SigurdPorsanger Sykkelklubb3:08:13+49:06
34.123Mortensen Rasmus StenSpasm3:10:12+51:05
35.167Skutnabb MikkoCCH3:11:25+52:18
36.132Peltonen HarriLapuan Virkiä3:11:39+52:32
37.130Heinoja AtteMTB LiiMaKoiVet3:14:00+54:53
38.105Isokääntä JariSuopursun Kääntäjät Ylivieska3:21:26+1:02:19
39.148Ojavuo TomiK3 Fitness3:22:23+1:03:16
40.109Klaos Hugosaunapunkt.ee3:22:35+1:03:28
41.119Aatsinki JanneTeam Pyörä Suvala / OFF3:24:03+1:04:56
42.121Mannari MikkoMC Kramppi3:24:12+1:05:05
43.146Kauvosaari JyrkiWeasel Krämp3:25:39+1:06:32
44.155Lindeman TeemuSt1 Sammi Ikaalinen3:27:30+1:08:23
45.149Ratilainen MikkoPeuran poikia3:30:28+1:11:21
45.125Neitola PasiPeuran Poikia3:30:28+1:11:21
47.219Junes JukkaMurron Polkijat3:31:49+1:12:42
48.141Kanerva Kimmo3:34:21+1:15:14
49.127Oinas JanneAlatornion Ahjo3:34:27+1:15:20
50.110Talvik HeikiKoidu Suusaklubi3:36:06+1:16:59
51.126Koskinen Tommi3:36:34+1:17:27
52.115Kareisto JukkaOTC3:39:23+1:20:16
53.158Rantanen Jyrki3:44:09+1:25:02
54.102Heikkinen Jalmari3:45:59+1:26:52
55.140Vuolli Antti3:46:38+1:27:31
56.157Lappalainen Jani3:47:03+1:27:56
57.153Saario MikaXccP3:58:37+1:39:30
57.147Öhman AleksiXccP3:58:37+1:39:30
59.165Koukkula MattiPaksukumi Team4:02:05+1:42:58
60.144Uusivuori Matti4:03:31+1:44:24
61.163Korhonen Marko4:06:34+1:47:27
62.129Gaston Bjorn4:47:42+2:28:35

M ELITE N ELITE M DUO N DUO MIX DUO M18 M30 HARRAS M40 HARRAS M50 HARRAS M60 HARRAS M15 M12 M SEIKKAIL N SEIKKAIL N HARRAS

M50 HARRAS

Lähti: 21, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.224Happonen MarkoRekolan Sport2:55:42
2.195Ohvo JanneIBD Cycling2:59:20+3:38
3.183Ellilä PetterimyTempo Ry.3:00:48+5:06
4.232Olsen Trondporsanger CK3:02:18+6:36
5.191Paavola Jyri3:05:03+9:21
6.173Boland Tor ArnePorsangercycleklubb3:11:01+15:19
7.184Vuorenpää AsmoWauhtiEtanat3:11:15+15:33
8.177Marttila JariMC Kramppi3:13:41+17:59
9.190Idman JyrkiKorson Kaiku3:16:54+21:12
10.189Liimatainen MikaKouvolan Pyöräilijät3:17:48+22:06
11.175Vaahtera JuhaMaastoonpolje3:18:06+22:24
12.192Ihalainen HarriTeam643:25:52+30:10
13.176Chan Kok KeongOTC/Malaysian Tigers3:26:00+30:18
14.186Mäkelä JyrkiKokkola3:27:34+31:52
15.180Kytäjä Juha3:37:09+41:27
16.172Räisänen Timo3:39:23+43:41
17.193Mackintosh Alistair3:45:56+50:14
18.181Paukku TeroRoudasta rospuuttoon3:57:32+1:01:50
19.179Hujanen ArtoHyvinkää3:57:43+1:02:01
20.187Ansper ArneCybernetica4:02:33+1:06:51
21.188Sulasma Markku4:11:03+1:15:21

M ELITE N ELITE M DUO N DUO MIX DUO M18 M30 HARRAS M40 HARRAS M50 HARRAS M60 HARRAS M15 M12 M SEIKKAIL N SEIKKAIL N HARRAS

M60 HARRAS

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.199Purojärvi MattiJYPS2:46:47
2.200Kekki KaiTehokuivaus Oy/ Porin Tarmo2:58:22+11:35
3.201Makkonen TimoTawast Cycling Club3:13:12+26:25
4.202Fogelholm MikaelTeam Nolo Group PT3:16:04+29:17
5.203Sariola Olavi3:34:05+47:18
6.218Korhonen Jalo4:45:38+1:58:51
7.198Heinonen MarttiTeam Liquid5:18:38+2:31:51

M ELITE N ELITE M DUO N DUO MIX DUO M18 M30 HARRAS M40 HARRAS M50 HARRAS M60 HARRAS M15 M12 M SEIKKAIL N SEIKKAIL N HARRAS

M15

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.258Kareisto JeehuOTC32:14
2.255Hansen Luka EidengPorsanger Sykkelklubb47:00+14:46
2.254Posio TuukkaOPP47:00+14:46

M ELITE N ELITE M DUO N DUO MIX DUO M18 M30 HARRAS M40 HARRAS M50 HARRAS M60 HARRAS M15 M12 M SEIKKAIL N SEIKKAIL N HARRAS

M12

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.252Niku VeikkaOTC40:10
2.251Jäväjä SampoOTC40:11+1
3.253Skutnabb AlexCCH40:12+2
4.267Tarkiainen Ville53:18+13:08

M ELITE N ELITE M DUO N DUO MIX DUO M18 M30 HARRAS M40 HARRAS M50 HARRAS M60 HARRAS M15 M12 M SEIKKAIL N SEIKKAIL N HARRAS

M SEIKKAIL

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.265Niku JussiOTC/Team Special Bike40:21
2.264Jäväjä JaakkoOTC41:43+1:22
3.263Tarkiainen Pekka1:02:47+22:26

M ELITE N ELITE M DUO N DUO MIX DUO M18 M30 HARRAS M40 HARRAS M50 HARRAS M60 HARRAS M15 M12 M SEIKKAIL N SEIKKAIL N HARRAS

N SEIKKAIL

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.266Marttinen Mari40:58

M ELITE N ELITE M DUO N DUO MIX DUO M18 M30 HARRAS M40 HARRAS M50 HARRAS M60 HARRAS M15 M12 M SEIKKAIL N SEIKKAIL N HARRAS

N HARRAS

Lähti: 16, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1.229Manninen Iida-KaisaMCC2:53:26
2.63Orell-Sipponen MiraCCIlves/Team Cherry2:54:55+1:29
3.214Kaijanen TyttiTDA/Team Lumileopardit3:11:44+18:18
4.206Soini MarikaTeam Donna Agile/ TeamLumileop3:14:40+21:14
5.213Keränen Anna KaisaTeam Donna Agile/TeamLumileopa3:15:51+22:25
6.209Kurkipää Tuula3:16:04+22:38
7.215Jylhä PiiaSuopursun Kääntäjät Ylivieska3:32:20+38:54
8.217Sariola JaanaTDA3:32:29+39:03
9.211Henriksson SannaMaxLactate ProTeam3:33:32+40:06
10.31Airaksinen SaaraSyöte Trail Rollers3:36:58+43:32
11.212Lappalainen TuulaOulu Triathlon and Cyckling OT3:50:39+57:13
12.216Järvinen ElinaCCIlves3:53:52+1:00:26
13.208Tamminen Vilja4:09:47+1:16:21
14.210Saaranen-Kauppinen AnitaWeak Performance4:14:23+1:20:57
15.204Espo Sanna4:55:54+2:02:28
168Kirjavainen EljaKesk.